ŠTOKHOLM 29. apríla (WebNoviny.sk) – Pre štrajk pilotov, ktorý trvá už štvrtý deň, škandinávska letecká spoločnosť SAS zrušila 1 213 letov naplánovaných na pondelok a utorok.

Rušenie letov sa dotýka približne 110 tis. pasažierov. Od piatka, kedy sa časovo neobmedzený štrajk začal, už boli zrušené lety pre vyše 170 tis. cestujúcich, uviedol hlavný letecký prepravca Švédska, Dánska a Nórska.

Akcia sa začala po tom, ako zlyhali vyjednávania, ktoré viedol odborový zväz SAS Pilot Group, zastupujúci 95 percent pilotov SAS v troch škandinávskych krajinách.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa rokovania o novej kolektívnej zmluve môžu obnoviť. Jacob Pedersen, analytik Sydbank, uviedol, že piloti chcú svoj podiel na ziskoch firmy po tom, ako spoločnosť SAS za uplynulé štyri roky vykázala kladné hospodárske výsledky po realizácii programu úspor, ktorý sa začal v roku 2012.

Viac k témam: SAS Scandinavian Airlines
Zdroj: Webnoviny.sk – Škandinávska aerolinka SAS musela zrušiť viac ako tisíc letov, môže za to štrajk pilotov © SITA Všetky práva vyhradené.