HONOLULU 30. apríla (WebNoviny.sk) – V meste Kailua pri havajskom Honolulu sa v pondelok zrútil vrtuľník. Nehodu neprežili traja ľudia, ktorí boli na palube. Stroj havaroval okolo 9:15 miestneho času a po dopade na ulicu začal horieť, informoval náčelník hasičov v Honolulu Scot Seguirant.

Trosky z neho údajne popadali po rozsiahlejšom okolí. Ľudia žijúci na mieste, kde helikoptéra dopadla, sa podľa hasičského zboru v Honolulu pokúšali oheň uhasiť s pomocou záhradných hadíc a z horiacich trosiek vraj vytiahli jednu obeť. Identity zosnulých sú ešte predmetom vyšetrovania.

Havarovaný vrtuľník Robinson R44 patril spoločnosti Novictor Helicopters, ktorá poskytuje vyhliadkové lety. Jeho nehodu bude prešetrovať Federálny letecký úrad (FAA) a Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB). Pri vyšetrovaní príčiny nešťastia s úradmi spolupracuje aj spomínaná spoločnosť.

Viac k témam: FEE Federálny letecký úrad, havária vrtuľníka, Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB)
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vyhliadkový vrtuľník dopadol na ulicu a začal horieť, ľudia sa pokúšali oheň uhasiť © SITA Všetky práva vyhradené.