OSLO 2. mája (WebNoviny.sk) – Škandinávska letecká spoločnosť SAS pre štrajk pilotov zrušila ďalšie lety. Letecký dopravca informoval, že vo štvrtok ruší ďalších 429 letov nad rámec 280 letov, ktorých zastavenie pre tento deň ohlásil už skôr. Znamená to, že počas štvrtka sa neuskutoční celkovo 709 letov, čo sa dotýka približne 54 tis. pasažierov.

Časovo neobmedzený štrajk sa začal minulý týždeň po kolapse rokovaní o mzdách. Spoločnosť SAS a jej štrajkujúci piloti pokračujú vo vyjednávaniach. Rokovania, ktoré prebiehajú v Oslo, sa začali v stredu. Podľa predošlých správ piloti žiadajú rast platov o 13 percent.

V súčasnosti v priemere zarábajú 93 tis. švédskych korún (SEK) mesačne. Odborový zväz SAS Pilot Group, ktorý zastupuje 95 percent pilotov v Dánsku, Nórsku a Švédsku, však uviedol, že hlavnou témou vyjednávaní nie sú mzdy, ale harmonogram práce.

(1 EUR = 10,6350 SEK)

Viac k témam: SAS Scandinavian Airlines, štrajk pilotov
Zdroj: Webnoviny.sk – Scandinavian Airlines ruší ďalšie lety, štrajkujúci piloti žiadajú lepší harmonogram práce © SITA Všetky práva vyhradené.