CARACAS 2. mája (WebNoviny.sk) – Venezuelský prezident Nicolás Maduro obklopený veliteľmi v uniformách vyzval vo štvrtok ozbrojené sily krajiny, aby spoločne bojovali proti „zradcom“.

Maduro na vojenskej základni Fuerte Tiuna v Caracase vyhlásil, že opozícia sa snaží vyprovokovať v hlavnom meste krviprelievanie.

Prstom pritom ukázal na opozičného lídra Juana Guaidóa, ktorý pred dvoma dňami vyzval armádu, aby sa postavila na ich stranu. Namiesto toho však nasledovali krvavé zrážky medzi demonštrantmi a políciou v mestách naprieč krajinou.

Najmenej štyria ľudia už zomreli po tom, čo ich v utorok a v stredu zasiahli strely počas protestov, uviedli ľudskoprávni aktivisti. Dve osoby zahynuli v meste La Victoria a ďalší dvaja v metropole Caracas. Jeden zo zasiahnutých, len 16-ročný Yosner Graterol, podľahol svojim zraneniam vo štvrtok ráno. Aktivisti tiež oznámili, že zranenia počas zrážok už utrpelo najmenej 230 ľudí a 205 ďalších poriadkové sily pozatýkali. Vo štvrtok boli ulice hlavného mesta relatívne pokojné.

Viac k témam: vojenský puč
Zdroj: Webnoviny.sk – Venezuelský prezident Maduro vyzval armádu na boj proti zradcom, opozícia chce krviprelievanie © SITA Všetky práva vyhradené.