KODAŇ 3. mája (WebNoviny.sk) – Vedenie škandinávskej leteckej spoločnosti Scandinavian Airlines (SAS) sa v piatok s odbormi dohodlo na novej kolektívnej zmluve s trojročnou platnosťou. Znamená to ukončenie štrajku pilotov, ktorý za posledných šesť dní spôsobil rušenie viac ako 4-tisíc letov a zasiahol desaťtisíce pasažierov.

Dohoda počíta so zvýšením platov o 3,5 percenta v tomto roku, v rokoch 2020 a 2021 majú mzdy porásť o ďalšie 3, resp. 4 percentá. Dohoda zabezpečuje stabilitu do budúcnosti a zvyšuje flexibilitu, uviedol generálny riaditeľ SAS Richard Gustafson.

Časovo neobmedzený štrajk sa začal minulý týždeň po kolapse rokovaní o mzdách. Rozhovory sa obnovili vo štvrtok v Osle a podľa medializovaných informácií piloti pôvodne žiadali rast platov o 13 percent. Odborový zväz SAS Pilot Group zastupuje 95 percent pilotov prepravcu v Dánsku, Nórsku a Švédsku.

Viac k témam: SAS Scandinavian Airlines, štrajk pilotov
Zdroj: Webnoviny.sk – Štrajk pilotov Scandinavian Airlines sa skončil, vedenie a odbory sa dohodli na kolektívnej zmluve © SITA Všetky práva vyhradené.