BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) – Školy majú možnosť do 6. mája predkladať žiadosti na podporu organizačného zabezpečenia vzdelávania svojich učiteľov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu.

Z rozpočtu vyčlenili desaťtisíce eur

Ako agentúru SITA informoval odbor komunikácie rezortu školstva, „ministerstvo školstva aj v tomto roku vyhlásilo rozvojový projekt s uvedeným zameraním, pričom naň zo svojho rozpočtu vyčlenilo 50 000 eur.“

Organizačné zabezpečenie vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu je v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti verzia 1.2, ktorý schválilo ministerstvo školstva s účinnosťou od 1. septembra 2017.

Žiadosť sa predkladá písomne

V minulom roku rezort školstva podporil v rámci výzvy na podanie žiadostí o financovanie tohto rozvojového projektu celkom 23 žiadostí škôl sumami v rozpätí od 1 158 eur do 2 000 eur.

Žiadosť predkladá oprávnený žiadateľ písomne na formulári žiadosti spolu s ďalšími prílohami na adresu príslušného okresného úradu v sídle kraja. Všetky potrebné informácie sú zverejnené na stránke ministerstva.

Viac k témam: Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, školstvo, žiadosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Školy na Slovensku môžu prihlasovať učiteľov do projektu na zlepšenie ich finančnej gramotnosti © SITA Všetky práva vyhradené.