gtag('config', 'UA-130501671-1');

FRANKFURT 19. mája (WebNoviny.sk) – Vo viacerých európskych mestách sa zišli tisícky demonštrantov, ktorí v uliciach protestovali proti pravicovému populizmu a nacionalizmu.

Protesty sa uskutočnili pár dní pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú konať od 23. do 26. mája. Organizátori z viac ako 70 skupín podporujú Európsku úniu, zároveň však vyzývajú na zmeny v migračnej politike, ako je napríklad podpora záchranných misií v Stredozemnom mori.

V Nemecku sa protesty konali pod heslom Jedna Európa pre každého: mladý hlas proti nacionalizmu, pričom demonštranti sa zišli v mestách ako Berlín, Kolín, Lipsko, Frankfurt nad Mohanom, Mníchov a Hamburg. Tlačová agentúra dpa s odvolaním sa na organizátorov informuje, že sa na zhromaždení v nemeckom hlavnom meste zišlo 20-tisíc ľudí. V Mníchove bolo podľa odhadu polície 10-tisíc demonštrantov, 14-tisíc vo Frankfurte a 10-tisíc v Hamburgu.

Pod heslom Nie nenávisti, áno zmene boli protesty naplánované v Budapešti, Janove, Utrechte, Varšave, Bukurešti a ďalších mestách.

Viac k témam: nacionalizmus, protest, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vo viacerých mestách Európy sa konali demonštrácie proti nacionalizmu © SITA Všetky práva vyhradené.