gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Japonský výrobca elektroniky Panasonic uviedol, že zastavuje obchodovanie so spoločnosťou Huawei, aby vyhovel americkým reštrikciám.

Zákaz vlády USA

Americký zákaz dodávok čínskej firme sa totiž podľa firmy Panasonic týka tovarov, ktoré majú 25 % a viac komponentov pochádzajúcich z USA.

„Panasonic oznámil v internom hlásení, že by mal zastaviť transakcie so spoločnosťou Huawei a jej 68 pobočkami, na ktoré sa vzťahuje zákaz vlády USA,“ uviedla firma vo vyhlásení poskytnutom vo štvrtok pre BBC.

V ten istý deň však Panasonic na svojej čínskej internetovej stránke zverejnil protirečivé vyhlásenie, že je naďalej dodávateľom firmy Huawei. Na žiadosť BBC o objasnenie Panasonic hneď neodpovedal.

Čierny zoznam

Administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa zaradila spoločnosť Huawei na svoj čierny zoznam, čiže zakázala, aby jej americké firmy dodávali technológie bez vládneho súhlasu.

Huawei je v epicentre americko-čínskej obchodnej vojny už mesiace. USA argumentujú, že čínska vláda by mohla produkty Huawei využiť na špionáž. Firma Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je od čínskej vlády nezávislá.

Viac k témam: Huawei, Panasonic
Zdroj: Webnoviny.sk – Panasonic chce vyhovieť zákazu USA, uvažuje o zastavení obchodovania s firmou Huawei © SITA Všetky práva vyhradené.