gtag('config', 'UA-130501671-1');

aktualizované 26. mája 17:20

BRATISLAVA 26. mája (WebNoviny.sk) – Podľa strany Most-Híd sa 80 percent voličov rozhodlo neovplyvniť chod európskych dejín. Uvádza sa to na facebookovom profile strany.

Účasť v porovnaní s účasťou pred piatimi rokmi sa síce zvýšila, ale 80 percent voličov sa aj včera rozhodla neovplyvniť chod európskych dejín. Smerovanie EÚ však ovplyvnia aj oni. Svoj názor nevyjadrili a poskytli priestor aj tým, ktorí našu krajinu chcú vyviesť zo spoločenstva, vďaka ktorému sa aj na Slovensku žije lepšie, slobodnejšie a v mieri,“ uvádza sa v stanovisku Most-Híd.

Strana sa považuje za proeurópsku a zdôrazňuje, že jej europoslanec József Nagy v predchádzajúcom volebnom období dosiahol vynikajúce výsledky. Rozhodnutie voličov rešpektujú a ďakujú za všetky hlasy. „Pokračujeme na domácej pôde. V prospech Slovenska a EÚ,“ dodávajú predstavitelia strany.

Na svojom facebookovom profile sa k neoficiálnym výsledkom volieb vyjadril aj predseda Most-Híd Béla Bugár. Poďakoval všetkým občanom, ktorí včera pristúpili k volebným urnám a zagratuloval tým, ktorí uspeli.

Dúfam, že Európa nedá predstaviteľom krajnej pravice toľko mandátov, aby mohli vytvoriť frakciu, ktorá by mala skutočnú politickú váhu. Mrzí ma, že Maďari žijúci na Slovensku prišli o svojich zástupcov v EP, že bývalý europoslanec za Most-Híd József Nagy nemôže pokračovať v začatej práci v oblasti ochrany menšinových práv. Je to škoda, lebo niektoré veci za nás nikto iný neurobí,“ objasňuje Bugár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU (EUROVOĽBY) 2019

Viac k témam: Most-Híd, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Osemdesiat percent voličov sa rozhodlo neovplyvniť chod dejín, vyhlásil Most-Híd po eurovoľbách © SITA Všetky práva vyhradené.