gtag('config', 'UA-130501671-1');

NEW YORK 27. mája (WebNoviny.sk) – Americká letecká spoločnosť United Airlines ruší na ďalší mesiac lety strojmi Boeing 737 Max, ktorých používanie je pozastavené pre dve tragické nehody.

Lety rušia aj ďalší prepravcovia

Firma United Airlines uviedla, že stroje Max vylúčila zo svojho cestovného poriadku do 3. augusta a v dôsledku toho počas júna a júla zruší približne 2 400 letov.

Prepravcovia Southwest a American, ďalšie dve americké letecké firmy, ktoré majú stroje Max, už skôr zo svojich cestovných poriadkov vylúčili tieto lietadlá aj na august.

Zmena komponentu

Výrobca lietadiel Boeing robí zmeny softvéru kontroly letu, ktorý podľa vyšetrovateľov zohral rolu pri haváriách v Indonézii a Etiópii. Očakáva sa, že Boeing onedlho americkému Federálnemu leteckému úradu (FAA) formálne na schválenie predloží zmeny a návrhy na dodatočný výcvik pilotov.

Úradujúci šéf FAA Daniel Elwell však uviedol, že úrad nedovolí návrat stroja Max na oblohu, kým nebude presvedčený, že lietadlo je bezpečné.

Viac k témam: American Airlines, Boeing, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302), Southwest Airlines, United Airlines
Zdroj: Webnoviny.sk – United Airlines ruší ďalšie tisícky letov, na Boeingoch 737 Max nebude lietať niekoľko mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.