gtag('config', 'UA-130501671-1');

BUDAPEŠŤ 31. mája (WebNoviny.sk) – Polícia zatkla kapitána plavidla, ktoré v stredu večer na Dunaji v Budapešti vrazilo do lode s juhokórejskými turistami. Najmenej siedmi zahynuli, ďalší sú nezvestní. Šesťdesiatštyriročného Ukrajinca zadržali pre podozrenie z nedbalého konania vedúceho k hromadným úmrtiam.

Na kamerových záznamoch je vidieť, že veľké výletné plavidlo Viking Sigyn pri Margitinom moste vrazilo zozadu do menšej lode Hableány. Loď s juhokórejskými turistami sa po kolízii počas búrky potopila za sedem sekúnd.

Všetko sa odohralo veľmi rýchlo,“ uviedol americký turista Clay Findley, ktorý bol v čas nešťastia na Viking Sigyn. Nádeje, že sa podarí nájsť niekoho z 21 nezvestných živého, sa pomaly vytrácajú.

Loď viezla 30 turistov, dvoch sprievodcov a fotografa z Južnej Kórey, ako aj dvoch maďarských členov posádky. Kolíziu neprežilo sedem juhokórejských turistov a rovnaký počet sa podarilo zachrániť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Na Dunaji sa potopila maďarská výletná loď

Viac k témam: Budapešť, Dunaj, potopenie lode, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zatkli kapitána plavidla, ktoré na Dunaji vrazilo do výletnej lode s turistami © SITA Všetky práva vyhradené.