BRATISLAVA 1. júna (WebNoviny.sk) – Podpredseda Smeru Juraj Blanár v relácii RTVS Sobotné dialógy nepovedal, kde sa predseda Fico nachádza.

Problémy so srdcom

Tvrdí však, že medializované informácie o jeho liečení v Izraeli sa nezakladajú na pravde. „Je na dlhodobo plánovej súkromnej veci,“ povedal. Hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút v piatok nemohol potvrdiť informáciu, že je predseda strany Robert Fico v Izraeli.

Spravodajský denník ešte v piatok informoval o tom, kde a z akého dôvodu sa nachádza predseda Smeru. „Odletel do Izraela. Zveril sa do rúk tamojším najlepším kardiológom. Potrebuje, aby mu poradili a pomohli s jeho verejne známymi problémami so srdcom,“povedal pre médiá zdroj zo Slovenska, ktorý si neželal byť menovaný.

Trojitý bypass

„Je to pravda a samozrejme, že o všetkom bol informovaný náš premiér Benjamin Netanjahu. Boli sme pánovi Ficovi maximálne nápomocní,“ reagoval nemenovaný zdroj z Izraela. Oba zdroje sú podľa Pravdy dôveryhodné a zastávajú vplyvné funkcie.

Fico podstúpil operáciu srdca v apríli 2016. Chirurgický zákrok vykonali špecialisti v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Podľa nepotvrdených informácií mu vtedy zaviedli trojitý bypass.

Viac k témam: Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Blanár nepovedal miesto pobytu Fica, ale vyvrátil tvrdenia o jeho liečení v Izraeli © SITA Všetky práva vyhradené.