gtag('config', 'UA-130501671-1');

LONDÝN 25. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý britský minister zahraničných vecí a londýnsky exstarosta Boris Johnson sa odmieta vyjadriť k informáciám o divokej hádke medzi ním a jeho priateľkou Carrie Symonds. Touto témou už niekoľko dní žijú britské médiá, predovšetkým bulvár, no Johnson sa jej snaží čo najviac vyhýbať.

Hádku ukončila policajná hliadka

Johnson, ktorý je najpravdepodobnejším budúcim britským premiérom, už tento týždeň síce absolvoval tri veľké rozhovory v médiách, no vo všetkých troch zmietol zo stola otázky novinárov smerujúce k tejto kauze.

Hádku medzi Johnsonom a Symonds, bývalou tlačovou tajomníčkou Konzervatívnej strany, ku ktorej došlo v piatok večer v ich spoločnom byte, ukončila až privolaná policajná hliadka. Tú privolali susedia, ktorí počuli z bytu prominentného páru hlasný krik, nadávky a buchot.

Výzva aj od protikandidáta Hunta

Johnsona vyzval k tomu, aby zaujal stanovisko k tejto kauze, už aj jeho protikandidát v boji o post šéfa konzervatívcov a britského premiéra, minister zahraničných vecí Jeremy Hunt.

Johnson však trvá na tom, že nič neprezradí: „Problém je v tom, že akonáhle niečo poviete, vynášate veci o vašich milovaných, vašej rodine, na verejnosť spôsobom, ktorý nie je fér,“ povedal politik v rozhovore pre rozhlasovú stanicu LBC.

Viac k témam: Brexit, Konzervatívna strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Divokú hádku Johnsona s priateľkou ukončila až polícia, exminister otázky o kauze zmietol zo stola © SITA Všetky práva vyhradené.