gtag('config', 'UA-130501671-1');

PEKING 25. júna (WebNoviny.sk) – Čína dúfa, že stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínskym partnerom Si Ťin-pchingom koncom tohto týždňa pomôže budovaniu dôvery a vyrieši „zostávajúce problémy„.

Povedal to v utorok hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Geng Šuang. Neposkytol síce nijaké ďalšie podrobnosti, ale existujú nádeje, že plánovaná schôdzka na summite G20 v Japonsku pomôže zmenšiť intenzitu obchodnej vojny medzi dvomi najväčšími ekonomikami na svete.

Určite dúfame, že toto stretnutie pomôže obom štátom podporiť vzájomnú dôveru, vyriešiť ich spory a vyriešiť niektoré zostávajúce problémy, ktorým teraz čelíme,“ povedal hovorca čínskej diplomacie. Čína je naďalej „zaviazaná spolupráci s USA pri rozvoji čínsko-amerických vzťahov založených na koordinácii a kooperácii,“ dodal hovorca.

Stretnutie v Osake je prvou príležitosťou pre oboch lídrov, aby osobne diskutovali o spore v obchode, odvtedy ako Trump vyhlásil, že je pripravený uvaliť clá na dovoz z Číny v hodnote 300 mld. USD, na ktorý sa nevzťahujú predošlé clá.

(1 EUR = 1,1394 USD)

Viac k témam: Čína, obchodná vojna, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Peking dúfa, že stretnutie Si Ťin-pchinga s Trumpom pomôže riešeniu obchodnej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.