gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová bude ústavných sudcov menovať len z kompletného počtu kandidátov.

“Napriek pozitívnym signálom z posledných dní ani dnes (v utorok, pozn. red.) v parlamente nezvolili dostatočný počet kandidátov na uprázdnené miesta, ako určuje ústava. Postupovať budem ústavne súladnym spôsobom tak, ako som už spomínala. Menovať budem len z kompletného počtu kandidátov. Vítam v tejto súvislosti vyjadrenie predsedu parlamentu Andreja Danka, v ktorom podporil, aby ďalšia septembrová voľba bola verejná a transparentná pre občanov,” uviedla prezidentka po tajnom hlasovaní, v ktorom poslanci zvolili iba jedného kandidáta. Agentúru SITA o tom informoval Martin Burgr z tímu prezidentky.

Poslanci Národnej rady SR v utorok v tajnom hlasovaní v opakovanej voľbe zvolili iba jedného kandidáta na ústavného sudcu. Je ňou štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Edita Pfundtner, ktorá získala 74 hlasov poslancov. Počet platných hlasovacích lístkov poslancov bol 141 a neplatných šesť.

Viac o téme: Voľba ústavných sudcov

Viac k témam: Národná rada SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), prezident Slovenskej republiky, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová sa vyjadrila k voľbe kandidátov na sudcov a víta Dankovo vyjadrenie © SITA Všetky práva vyhradené.