gtag('config', 'UA-130501671-1');

27.6.2019 (Webnoviny.sk) – V Nemecku, Poľsku a Českej republike zaznamenali v stredu rekordné júnové teploty. V obci Coschen na nemecko-poľskej hranici namerali 38,6 stupňa Celzia, v poľskom meste meste Radzyn 38,2 a v českých Doksanoch 38,9 stupňa Celzia.

Teploty sa majú ešte zvýšiť

Horúčavy, ktoré aktuálne sužujú veľkú časť Európy, by sa podľa predpovedí mali ešte zintenzívniť. V niektorých štátoch, ako sú Francúzsko či Švajčiarsko, očakávajú vo štvrtok nárast teplôt nad 40 stupňov Celzia.

Podľa meteorológov za to môže výnimočne horúci a suchý vzduch prúdiaci zo severnej Afriky. Francúzske úrady vydali výstrahy pred možným ohrozením života a zdravia obyvateľov.

Riziko vzniku lesných požiarov

Horúčavy na mnohých miestach neustúpia ani v nadchádzajúcich troch dňoch, naopak, ešte by mali zosilnieť. V častiach severovýchodného Španielska sa má v piatok ortuť teplomerov vyšplhať dokonca až na 45 stupňov Celzia.

Španielske úrady v tejto súvislosti varujú pred „značným rizikom“ vzniku lesných požiarov. Hoci Veľkú Britániu by mali najhoršie horúčavy obísť, v častiach krajiny vrátane Londýna napriek tomu v sobotu očakávajú teploty nad 30 stupňov Celzia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Horúčavy v Európe

Viac k témam: horúčavy, počasie, teplotné rekordy
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Extrémne horúčavy v Európe prepisujú rekordy, teploty by mali ešte stúpnuť © SITA Všetky práva vyhradené.