gtag('config', 'UA-130501671-1');

27.6.2019 (Webnoviny.sk) – Najvyššie príjmy spomedzi aktívnych politikov priznali exprezident Andrej Kiska, viac ako 480-tisíc eur, a predseda Národnej rady SR Andrej Danko, viac ako 250-tisíc eur. Vyplýva to z majetkových priznaní politikov a verejných funkcionárov za rok 2018 zverejnených na webe NR SR.

Rehuš priznal vyše 572-tisíc eur

Rebríček zostavila platforma verejne.digital a vedie ho člen Bankovej rady NBS Ľuboš Pástor (573 597 eur).

Nasledujú zástupca štátu v Transpetrole Stanislav Rehuš (572 297 eur) a bývalý minister spravodlivosti a advokát Tomáš Borec (550 805 eur).

Agentúru SITA o tom informoval Matej Balog a Michal Malý z občianskeho združenia Chcemvediet.sk.

V prvej desiatke aj Miškov a Makúch

V prvej desiatke v rebríčku skončili aj bývalý prezident Andrej Kiska, exminister hospodárstva Juraj Miškov, zástupca štátu v akciovej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava Miroslav Obert, guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch, predseda Národnej rady SR Andrej Danko, bývalý minister vnútra Vladimír Palko a predseda Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo a bývalý poslanec za stranu Smer-SD Pavol Pavlis. Priznávajú príjmy v rozpätí od 236 375 do 573 597 eur.

V porovnaní s predchádzajúcim rokom 2017 z prvej desiatky vypadli poslanec za stranu Smer-SD a podpredseda NR SR Martin Glváč, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, bývalý minister vnútra a zdravotníctva Tomáš Drucker, bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák a podpredseda predstavenstva Transpetrol, a.s Martin Ružinský.

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Rebríček príjmov politikov: Najviac priznali Kiska a Danko, z top 10 vypadli aj Glváč s Kaliňákom © SITA Všetky práva vyhradené.