gtag('config', 'UA-130501671-1');

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Vodič, ktorý v sobotu unikal pred policajnou kontrolou, skončil po náraze do stromu v poli. Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky kontrolovala v sobotu na Zelenečskej ulici v Trnave muža, ktorý spal za volantom.

Narazil do stromu a skončil v poli

Počas preverovania vozidla policajtmi sa šofér pokúsil aj s autom utiecť, krátko nato havaroval. Policajtov na podivne zaparkované auto so spiacim vodičom upozornili všímaví občania.

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednoty sa snažili auto zastaviť pomocou zvukového a svetelného výstražného zariadenia. Vodič smeroval na Hrnčiarovce nad Parnou, kde neďaleko obce zišiel z cesty, narazil do stromu a skončil v poli. Pri nehode sa 25-ročný muž z okresu Sobrance ľahko zranil,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Hrozí mu rok za mrežami

Duchovou skúškou mu zistili 1,15 promile alkoholu. Mladý muž bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na jeden rok.

Polícia aj v súvislosti s týmto prípadom apeluje najmä na mladých vodičov, aby k šoférovaniu pristupovali zodpovedne.

V tomto prípade sa nikomu nič vážne nestalo, po chodníku, cez ktorý vodič s autom preletel, sa však podľa Kredatusovej bežne pohybujú chodci či cyklisti vrátane rodín s deťmi.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Opitý vodič sa pokúsil uniknúť policajtom, po náraze do stromu skončil v poli © SITA Všetky práva vyhradené.