gtag('config', 'UA-130501671-1');

2.7.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda NR SR Andrej Danko sa snaží slovenským podnikateľom, ktorí sú s ním od 30. júna do 3. júla na misii v Moskve a Kazani, umožniť pracovné stretnutia s ich ruskými „dvojičkami“.

Slovnaft rokoval s Gazpromom

Informoval o tom v utorok v Moskve po stretnutí s predsedníčkou Rady Federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Valentinou Matvijenkovou. Ako príklad obchodnej dvojičky uviedol spoločnosti Gazprom a Slovnaft, pričom spomenul stretnutie ich zástupcov.

„Je to prvýkrát v histórii, kedy predseda NR SR pozval na pracovnú cestu niekoľko desiatok slovenských podnikateľov. Pri prezentácii možností vzájomnej obchodnej spolupráce medzi SR a Ruskou federáciou sme sa snažili nastaviť podnikateľom dvojičky na komunikáciu ako napríklad Gazprom a Slovnaft. Táto príprava trvala niekoľko mesiacov. Firmy si medzi sebou odprezentovali údaje. Dnes popoludní odlietame do Kazane, kde uskutočníme ďalšie takéto podnikateľské stretnutia,“ povedal v utorok Adnrej Danko.

Spoznajú lokálne podmienky

Práve v Kazani by mala slovenská delegácia podnikateľov, ktorá vycestovala s Dankom, podpísať prvé konkrétne zmluvy. „V Kazani podpíšeme určité kontrakty a bilaterálne zmluvy. Zároveň slovenskí podnikatelia spoznajú v Tatárskej republike, kde sa Kazaň nachádza, lokálne podmienky. Konkretizácia jednotlivých zmlúv však momentálne nie je možná, lebo je to dlhodobý proces,“ dodal Danko.

V Kazani sa najskôr v utorok popoludní stretne s predsedom Štátnej rady republiky Tatarstan Faridom Muchametšinom. V stredu sa stretne s prezidentom republiky Rustamom Minnichanovom a zúčastní sa podnikateľského fóra Tatarstan-Slovensko.

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí podnikatelia sa v Rusku stretli so svojimi „dvojičkami“, podľa Danka podpíšu prvé zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.