gtag('config', 'UA-130501671-1');

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Kosovo dočasne zakázalo srbským predstaviteľom vstup na svoje územie, čím vyvolalo hnev Belehradu.

Kosovské ministerstvo zahraničia vo štvrtok uviedlo, že z dôvodu „srbských hrozieb voči Kosovu a pokračujúcej propagandy“ budú všetky žiadosti srbských predstaviteľov „zamietnuté, pokým bude takéto správanie pokračovať„.

Srbský minister obrany Aleksandar Vulin uviedol, že zákaz vstupu je pokusom „pretrhnúť väzby“ medzi kosovskými Srbmi a Srbskom a to „jednoducho nedopustíme„.

Krok Prištiny nasleduje po tom, čo srbskí predstavitelia vyhlásili, že sa kosovská vláda snaží vytvoriť „humanitárnu krízu“ na Srbmi obývanom severe. Kosovo totiž minulý rok uvalilo 100-percentné dovozné clá na všetky produkty zo Srbska. Belehrad neuznáva nezávislosť Kosova, ktorú bývalá srbská provincia vyhlásila v roku 2008. Ak chcú srbskí predstavitelia Kosovo navštíviť, potrebujú na to od Prištiny povolenie.

Viac k témam: Srbsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kosovo vyvolalo hnev Belehradu, srbským predstaviteľom dočasne zakázalo vstup na svoje územie © SITA Všetky práva vyhradené.