gtag('config', 'UA-130501671-1');

14.7.2019 (Webnoviny.sk) – Americký New York zasiahol v sobotu večer rozsiahly výpadok prúdu, ktorý ľudí uväznil vo výťahoch a metre.

Podľa energetickej spoločnosti Con Edison bolo bez prúdu viac ako 70-tisíc domácností a firiem v Manhattane. Výpadok trval asi päť hodín a dodávky prúdu obnovili krátko pred polnocou.

Výpadok spôsobil požiar transformátora

Podľa newyorských hasičov výpadok spôsobil požiar transformátora na West 64th Street a West End Avenue, zasiahol pritom stovky tisíc ľudí v oblasti 30 blokov, od Times Square po 72nd Street a Broadway.

Bez elektriny ostala aj Madison Square Garden, kde sa konal koncert Jennifer Lopez. Z arény následne evakuovali tisícky ľudí. Zrušili tiež väčšinu divadelných predstavení a muzikálov na Broadwayi.

Výročie veľkého výpadku z roku 1977

Výpadok pritom mesto zasiahol na výročie veľkého výpadku z roku 1977, ktorý v New Yorku vyvolal rabovanie a podpaľačstvo.

Starosta New Yorku Bill de Blasio prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informoval, že polícia potvrdila, že požiar nebol úmyselný a spôsobila ho technická chyba.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahly výpadok prúdu v New Yorku (fotografie)

Viac k témam: New York, výpadok elektrickej energie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: New York zasiahol rozsiahly výpadok elektriny, do tmy sa zahalil aj Times Square © SITA Všetky práva vyhradené.