2.9.2019 (Webnoviny.sk) – Brazílsky prezident Jair Bolsonaro chce v septembri na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (VZ OSN) prediskutovať požiare v Amazonskom pralese, ktoré pritiahli pozornosť medzinárodnej komunity.

V pondelok novinárom v meste Brazília povedal, že chce „vlastenecky hovoriť“ o amazonskom regióne. Ten podľa neho predošlé vlády odignorovali a „v podstate ho predali svetu“.

Generálny tajomník OSN António Guterres minulý týždeň navrhol usporiadať stretnutie s cieľom riešiť otázku požiarov, ktoré pohltili časť brazílskeho dažďového pralesa.Podľa dát brazílskeho Národného inštitútu pre výskum vesmíru v auguste horelo v brazílskom Amazonskom pralese 30 901 požiarov, čo je najviac v danom mesiaci od roku 2010.

Medzinárodná organizácia Amnesty International v pondelok varovala, že ak úrady nebudú stíhať osoby zodpovedné za nelegálne požiare, situácia sa v budúcnosti za Bolsonarovej vlády zhorší.

Viac k témam: Amazonský prales, lesné požiare, OSN Organizácia spojených národov, Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: Webnoviny.sk – Brazílsky prezident Bolsonaro chce v OSN prediskutovať požiare v Amazonskom pralese © SITA Všetky práva vyhradené.