15.10.2019 (Webnoviny.sk) – Holandské úrady vyšetrujú prípad rodiny, ktorú našli žiť izolovanú od okolitého sveta na farme na východe krajiny. Rodina žila pravdepodobne 9 rokov v pivnici farmy pri obci Ruinerwolde, asi 130 kilometrov severovýchodne od Amsterdamu.

Čakala tam údajne na „koniec sveta“. Polícia ich objavila po tom, čo jeden z jej členov ušiel a požiadal o pomoc v miestnom bare. Rodina pozostávala podľa médií z 58-ročného otca a šiestich detí vo veku 18 až 25 rokov. Nie je jasné, čo sa stalo s matkou. Podľa polície si najstarší muž farmu prenajal, vzťah k deťom však podľa nej nie je jasný.

Majiteľ baru Chris Westerbeek opísal, ako si zanedbane a zmätene vyzerajúci muž v podniku objednal päť pív. „Dal som sa s ním do reči a prezradil mi, že ušiel a potrebuje pomoc. Potom sme zavolali políciu,“ uviedol Westerbeek. „Povedal, že má bratov a sestry, ktorí žijú na farme. Povedal, že je najstarší a chce skoncovať so spôsobom života, aký vedú,“ dodal.

Policajti zavítali na odľahlú farmu, ktorú čiastočne zakrývajú stromy, a prehľadali ju. Objavili tam za skriňou v obývačke ukryté schodisko, ktoré viedlo do pivnice, kde sa rodina nachádzala. Päťdesiatosemročného muža zatkli a momentálne ho vyšetrujú.

Viac k témam: farma, holandská polícia, koniec sveta
Zdroj: Webnoviny.sk – Otec so šiestimi deťmi žili izolovaní na farme v Holandsku a čakali na koniec sveta © SITA Všetky práva vyhradené.