16.10.2019 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea zverejnila v stredu sériu fotografií ukazujúcich lídra krajiny Kim Čong-una, ako jazdí na bielom koni po posvätnej hore Päktusan. Na toto miesto predtým vždy zavítal, keď sa chystal spraviť dôležité rozhodnutie.

Pri hore podľa severokórejských médií sľúbil nepodľahnúť americkým sankciám, ktoré podľa neho trápia a hnevajú jeho ľud. Cieľom obrázkov i rétoriky je podľa všetkého Kimova snaha posilniť si doma postavenie v čase, keď sa snaží vynútiť si od USA ústupky v jadrovej diplomacii.

Fotografie zachytávajú Kima oblečeného v bledohnedom kabáte, ako cvála po zasneženej hore. Päktusan na hranici medzi Čínou a KĽDR je najvyššou horou na Kórejskom polostrove. Severokórejčania ju považujú za posvätnú. Hora i biely kôň sú symbolmi vlády dynastie Kimov.

Kim navštívil posvätnú horu už v roku 2013, keď dal popraviť svojho mocného strýka, ako aj v roku 2018, keď vstúpil do rokovaní s Južnou Kóreou a USA.

Viac k témam: jadrový program, sankcie proti KĽDR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Kim Čong-un jazdil na koni po posvätnej hore, zrejme chystá dôležité rozhodnutie © SITA Všetky práva vyhradené.