23.1.2020 (Webnoviny.sk) – Boj proti klimatickým zmenám sa môže stať otázkou prežitia, vyhlásila vo štvrtok na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose nemecká kancelárka Angela Merkelová. Vo svojom prejave sa snažila pôsobiť zmierlivo na všetky strany, keď hovorila napríklad o tom, že tí, ktorí popierajú klimatické zmeny, a tí, ktorí túto otázku považujú za najvyššiu prioritu, by mali spolu dokázať diskutovať.

Snahu ekologických aktivistov prinútiť vlády k razantnejším krokom v boji proti klimatickým zmenám nazvala „netrpezlivosťou mládeže„, na druhej strane však vyzvala politikov, aby túto snahu „prijímali pozitívne a konštruktívne„.

To, či dokážeme splniť ciele Parížskej dohody, by sa mohlo stať otázkou prežitia,“ vyhlásila nemecká kancelárka v Davose. Ľudstvo podľa nej čaká „transformácia gigantických historických rozmerov„. „Tie zmeny v zásade znamenajú, že v priebehu najbližších tridsiatich rokov musíme opustiť celý spôsob nášho fungovania a života, na aký sme si zvykli počas priemyselnej éry,“ povedala Merkelová.

Viac k témam: Davos, Svetové ekonomické fórum
Zdroj: Webnoviny.sk – Merkelová tvrdí, že boj proti klimatickým zmenám môže stať otázkou prežitia © SITA Všetky práva vyhradené.