8.10.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 8. októbra 13:23

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) nevylúčil obmedzenie pohybu počas Dušičiek. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii k aktuálnej situácii so šírením ochorenia COVID-19 na Slovensku.

Viac o téme: Koronavírus

„Nikto si v súčasnosti netrúfne povedať, aké budú počty nakazených budúci týždeň, nieto o tri týždne. V súčasnej situácii však nie je vylúčené nič. Musíme byť pripravení na akékoľvek opatrenia, ktoré pomôžu ochrániť zdravie slovenských občanov,“ uviedol premiér.

Matovič tiež povedal, že je za sprísnenie režimu na hraniciach s Českou republikou. „Ak sa ukáže, že opatrenia nezaberajú, tak pôjdeme v ich šľapajách. Dnes je otázka na stole, či režim na hraniciach s Českou republikou netreba sprísniť. Ja osobne si myslím, že ho treba sprísniť,“ ozrejmil a poukázal pritom na množstvo výnimiek, ktoré majú občania cestujúci z a do Českej republiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, opatrenia, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič nevylúčil ďalšie opatrenia aj obmedzenie pohybu počas Dušičiek, sprísnil by režim na hraniciach s Českom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.