gtag('config', 'UA-130501671-1');

16.10.2020 (Webnoviny.sk) – Kanadská polícia vo štvrtok oznámila, že identifikovala osobu, ktorá pred 36 rokmi zabila 9-ročné dievča. Vraždu vtedy pripísali inému mužovi, ktorý tak neprávom putoval do väzenia.

Ako informovala polícia v kanadskom Toronte, páchateľa Calvina Hoovera usvedčili pomocou DNA. Už ho však nebudú môcť odsúdiť, keďže v roku 2015 zomrel. V čase činu mal 28 rokov a podľa polície poznal rodinu zavraždenej Christine Jessopovej, no neocitol sa medzi podozrivými.

Dievčinu naposledy videli 3. októbra 1984 v ontárijskom Queensville severne od Toronta. Jej telo našli o tri mesiace neskôr. Páchateľ ju sexuálne zneužil a dobodal na smrť.

V roku 1992 neprávom odsúdili na doživotie jej suseda Guya Paula Morina. Ten sa v roku 1995 dočkal pravdy vďaka testom DNA, po prepustení dostal verejné ospravedlnenie a finančnú kompenzáciu viac ako milión dolárov. Celkovo strávil vo väzení 18 mesiacov.

„Keď ma DNA v januári 1995 zbavila viny, bol som si istý, že DNA jedného dňa odhalí aj skutočného vraha. Konečne sa tak stalo,“ povedal Morin.

Viac k témam: americká polícia, dieťa, väzenie, vrah, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Za vraždu 9-ročného dievčaťa odsúdili nesprávneho, vrah sa 36 rokov skrýval v okolí rodiny © SITA Všetky práva vyhradené.