19.1.2021 (Webnoviny.sk) – Zber podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách by mal byť podľa predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica apolitický a nadstranícky.

Zlý a nepripravený postup Pellegriniho

Na utorňajšej tlačovej konferencii tak reagoval na ponuku mimoparlamentnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) z pondelka 18. januára. Tá vyzvala k zapojeniu sa do práce petičného výboru, ktorého cieľom je vyzbierať podpisy pre vypísanie referenda o predčasných voľbách.

Podľa Fica bol postup predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho zlý a nepripravený. Smer-SD je za čo najrýchlejší zber podpisov, ktorý však musí byť zaštítený apolitickým výborom. Doplnil, že Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu.

Zber podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze

Smer-SD podľa slov Fica začne zbierať podpisy na zvolenie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej sa má plénum venovať uzneseniu o vyvolaní referenda o predčasných voľbách. Reálny termín na prípadne konanie parlamentných volieb vidí šéf Smeru-SD na jeseň tohto roka.

Nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) a členovia Hlasu-SD predložili do parlamentu návrh ústavného zákona na skrátenie volebného obdobia NR SR a vypísanie predčasných parlamentných volieb. Fico uviedol, že poslanecký klub Smeru-SD tento návrh podporí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: predčasné voľby, predseda strany Hlas-SD, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico: Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.