gtag('config', 'UA-130501671-1');

8.3.2021 (Webnoviny.sk) – Ak je niečo, čo si treba v koalícii vydiskutovať, malo by sa tak urobiť za zatvorenými dverami. Na pondelňajšej tlačovej konferencii to povedal minister financií Eduard Heger (OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že koaličnú radu považuje za orgán, kde sa majú problémy riešiť a kým sa problém nevyrieši, je potrebné v tomto orgáne o ňom rokovať. Toto je jedna z vecí, ktorá by sa mala podľa neho v rámci koaličnej rady zmeniť, lebo sa to tak v minulosti nestávalo.

Momentálne je podľa Hegera potrebné venovať enormné úsilie reformám, ochrane zdravia a životov. Minister podotkol, že táto vláda a premiér Igor Matovič (OĽaNO) dostali od ľudí silný mandát. Ľudia podľa neho od vlády očakávajú, že bude prinášať výsledky. Zopakoval, že každá vláda čelí kritike pre nepopulárne opatrenia v boji proti koronavírusu.

Zdôraznil však, že je dôležité, aby sa všetci členovia vlády postavili za premiéra „a napĺňali sme priority, ktoré od nás ľudia očakávajú a nevybíjali si čas inými aktivitami“. Svoju prácu si podľa svojich slov robí najlepšie, ako vie. Považuje tiež za potrebné, aby sa každý minister venoval svojej práci „veľmi intenzívne“.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), minister financií SR, rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Táto vláda a premiér Matovič dostali od ľudí silný mandát © SITA Všetky práva vyhradené.