gtag('config', 'UA-130501671-1');

10.7.2021 (Webnoviny.sk) – V Hondurase v piatok zatkli piatich ľudí podozrivých z brutálnej vraždy Taliana. Hovorca tamojších úradov Edgardo Barahona uviedol, že páchateľov mohlo byť aj viac a v súčasnosti po nich pátrajú. Obeťou je Giorgio Scanu. Desiatky ľudí vo štvrtok obkľúčili jeho dom, do ktorého vošlo niekoľko osôb, ktoré ho následne usmrtili kameňmi, mačetami a palicami. Telo nechali vo vnútri a časť domu zapálili.

Obyvatelia tvrdia, že Talian predtým zabil iného miestneho muža počas hádky, ktorá súvisela s poškodením jeho majetku. Obyvateľov nahnevalo, že polícia Taliana nezatkla. Barahona potvrdil, že ho nemohli zatknúť bez zatykača, pričom proti nemu nemali žiadne dôkazy.

Prípad sa stal v obci Yusguare neďaleko mesta Choluteca, ktoré leží pri hranici s Nikaraguou. Starosta Yusguare Edas Mauricio Turcios uviedol, že prípad všetkými otriasol.

Viac k témam: hod kameňom, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Na občana Talianska zaútočili v Hondurase kameňmi aj mačetami, podozrivých z vraždy zatkla polícia © SITA Všetky práva vyhradené.