20.9.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) odvolala Stanislava Mičeva k 30. septembru z funkcie riaditeľa Múzea SNP v Banskej Bystrici. Oznámila mu to v pondelok počas osobného stretnutia.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva kultúry SR (MK SR) Zuzana Viciaňová.

Dochádzalo k viacerým pochybeniam

Podľa MK SR má byť riaditeľom Múzea SNP človek, ktorý dokáže zabezpečiť riadny chod inštitúcie a bude spĺňať všetky náležitosti, ktoré mu udeľuje zákon a interné pravidlá.

Musí tiež zabezpečiť realizáciu rozhodnutí rezortu kultúry do chodu organizácie.

„Súčasné vedenie tak, bohužiaľ, nekoná a prichádza aj k viacerým pochybeniam pri riadení múzea. Preto bolo ministerstvo kultúry nútené pristúpiť k tomuto kroku,“ uvádza Viciaňová.

Múzeum čakajú organizačné zmeny

MK SR ďalej uvádza, že Múzeum SNP čakajú organizačné zmeny, preto je v jeho vedení potrebný niekto, kto tieto zmeny uvedie do života.

Rezort kultúry uvádza, že digitalizačné centrum múzea prejde pod odbornú správu Slovenskej národnej galérie a národná expozícia v Auschwitz-Birkenau bude presunutá pod správu Múzea holokaustu v Seredi, kde podľa názoru odborníkov obsahovo patrí.

MK SR bude o poverení nového riaditeľa alebo riaditeľky informovať.

Viac k témam: odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Stanislav Mičev končí vo funkcii riaditeľa Múzea SNP v Banskej Bystrici, ministerka Milanová ho odvolala © SITA Všetky práva vyhradené.