23.9.2021 (Webnoviny.sk) – Schôdza o návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca sa otvorila, povedali sme všetky argumenty. Zajtra ráno sme pripravení pokračovať a o 11:00 hlasovať za vyslovenie nedôvery. Na tlačovej besede to povedal predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico po tom, čo sa prerušila schôdza o Mikulcovi.

Líder Smeru-SD vyhlásil, že nevie, čo budú v koalícii robiť, pretože podľa neho, to, čo vyjde o Mikulcovi, „to budú strašné veci“. Fico sa domnieva, že priamo minister Mikulec riadil manipulácie trestných konaní.

Ďalšiu mimoriadnu schôdzu parlamentu by chcel zvolať aj opozičných Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) o odvolaní premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Fico tvrdí, že Smer-SD je tiež za odvolanie Hegera, ale táto schôdza len povedie k posilneniu premiéra. Smer-SD však podľa Fica dodá Hlasu-SD potrebné podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze. „Keď to Hlas chce, nech si tú schôdzu vedie,“ dodal Fico.

Viac k témam: Národná rada SR, odvolanie z funkcie, poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Fico avizuje zverejnenie „strašných vecí“ o ministrovi vnútra Mikulcovi © SITA Všetky práva vyhradené.