gtag('config', 'UA-130501671-1');

Nové kamery z modelového radu AXIS M20 sú vhodné ako do interiéru tak aj pre vonkajšie inštalácie, majú vstavaný infračervený (IR) prísvit pre účinný videodohľad aj v úplnej tme a sú vybavené pokročilými technológiami, vrátane analytiky na báze umelej inteligencie s jednotkou hlbokého učenia. Obe kamery ponúkajú kompletné pokrytie vďaka širokému zornému poľu a vysokej úrovni zobrazenia detailov s rozlíšením 2 alebo 4 megapixely.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje svoje najnovšie malé kamery v tzv. „bullet“ štýle AXIS M2035-LE a AXIS M2036-LE. Napriek malým rozmerom ide o extrémne odolné a technologicky vyspelé kamery, pre ktoré je dostupné aj bohaté príslušenstvo umožňujúce flexibilnú montáž. Možno ich inštalovať v teplom i chladnom prostredí, v interiéri aj exteriéri, majú integrovanú slnečnú clonu na ochranu pred dažďom a slnkom a ponúkajú pokročilú video analytiku. Vďaka využitiu jednotky hlbokého učenia využívajúcej umelú inteligenciu s kvalifikáciou objektov pomocou aplikácie AXIS Object Analytics je možné priamo v kamere používať pokročilú a veľmi efektívnu analytiku, ktorá pomáha okrem iného aj eliminovať množstvo falošných poplachov a znižuje tak celkové náklady na prevádzku bezpečnostných systémov.

„Kamery v tomto modelovom rade majú výhodný pomer ceny a výkonu, sú všestranné vďaka malým rozmerom a poskytujú vysoko kvalitný video dohľad v interiéri aj exteriéri vo dne i v noci, povedal Marek Ivan, Sales Engineer Slovakia and Central Europe v spoločnosti Axis Communications. „Majú široký pozorovací uhol, čo znamená, že je možné pokryť väčšie plochy aj s nižším rozpočtom kamier. ideálne pre videodohľad v maloobchodných predajniach, bankách, školách alebo zdravotníctve.“

2 alebo 4 megapixely

Kamera AXIS M2035-LE má 2 MPx senzor, ktorý poskytuje obraz v HDTV rozlíšení 1080p. Dodáva sa s 2 typmi objektívov, ktoré majú rôznu šírku záberu. Kamera má odolné kovové telo s certifikátom IK08 (ochrana proti nárazom) a je odolá aj voči vode a nepriaznivému počasiu (certifikáty IP66/IP67 NEMA 4X). Čierna obruč okolo objektívu eliminuje množstvo odrazov pri používaní integrovaného IR prístvitu, vďaka čomu dokáže kamera snímať ostrý obraz za každých svetelných podmienok, i v úplnej tme.

Rovnako odolná je aj kamera AXIS M2036-LE so 4 MPx senzorom a rozlíšením Quad HD 1440p. Obe kamery sú už priamo z továrne dodávané so zaostreným objektívom, čo zjednodušuje a urýchľuje proces ich inštalácie. Zadný box kamier je priestranný a utesnený pre bezpečné a pohodlné uloženie kabeláže pri montáži. Kamery sú vďaka PoE napájaniu, bohatému doplnkovému príslušenstvu a najrôznejším držiakom pripravené pre flexibilné inštalácie kdekoľvek je to potrebné – na steny, na stropy, na stĺpy, do rohov a napr. aj priamo do stropných otvorov pre osvetlenie v predajniach.

Pripojenie IP reproduktoru

Technológia edge-to-edge umožní prelinkovať kamery a audio zariadenia Axis ako napr. IP reproduktor, ktorý sa následne bude správať ako keby bol priamou súčasťou tejto kamery. V základnej výbave kamier sú samozrejme aj obrazové technológie Lightfinder, WDR alebo Zipstream s podporou H.264/H.265. Samozrejmosťou sú tiež vstavané funkcie kybernetickej bezpečnosti, ako je napríklad Axis Edge Vault, ktorá chránia ID zariadení Axis a zjednodušuje autorizáciu zariadení Axis v sieti.

Medzi kľúčové vlastnosti M2035-LE patria:

  • vysoká kvalita obrazu v rozlíšení HDTV 1080p
  • kompaktné a ľahké telo
  • výkonná analytika s hlbokým učením
  • Zipstream podporujúci kodeky H.264 a H.265
  • Možnosť inštalácie aj v exteriéri s IR prísvitom

Medzi kľúčové vlastnosti M2036-LE patria:

  • Rozlíšenie Quad HD 1440p / 4 Mpx
  • kompaktné a ľahké telo
  • výkonná analytika s hlbokým učením
  • Zipstream podporujúci kodeky H.264 a H.265
  • Možnosť inštalácie aj v exteriéri s IR prísvitom

Nové kamery budú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov a siete partnerov spoločnosti Axis v 1. štvrťroku 2022 v bielej alebo v čiernej farbe.