gtag('config', 'UA-130501671-1');

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podľa šéfa hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča klame o tom, že nemohli vetovať rodinný balíček.

Viac o téme: Koaličná kríza

Svoj spor so SaS prirovnal k rozvodovému konaniu. Argumenty SaS však podľa neho stoja na vode. Tým mal na mysli argumenty týkajúce sa toho, že nemohli vetovať rodinný balíček, a tiež to, že verejné financie sú v zlom stave. Matovič to označil za lži.

Podľa neho postrihali video o vetovaní rodinného balíčka takým spôsobom, že zavádza a dané video v skutočnosti nebolo o vete na rodinný balíček, ale o zvyšovaní daní, ktorými mal byť rodinný balíček krytý. Igor Matovič to povedal na tlačovej konferencii s názvom Prosím Vás, neklamme.

Podľa Matoviča SaS rodinný balíček nevetovala, no zvyšovanie daní áno, čo bolo akceptované. Tvrdí tiež, že rodinný balíček nie je skutočnou príčinou, pre ktorú chce SaS odísť z vlády. Vyzval preto novinárov, aby pátrali po príčinách, prečo chce SaS povaliť vládu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič zverejnil svoju pravdu a lož SaS, spor prirovnal k rozvodovému konaniu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.