gtag('config', 'UA-130501671-1');

1.12.2022 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila obvinila šéfa Penty Jaroslava Haščáka, bývalého ministra hospodárska Jirku Malchárka, bývalú predsedníčku výkonného výboru Fondu národného majetku SR Annu Bubeníkovú a ďalšie osoby zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Šéf Penty čelí tiež obvineniu pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Informuje o tom vo štvrtok portál Startitup.

Obvinenie Malchárka a Bubeníkovej

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol podľa informácií portálu obvinenie voči siedmim ľuďom už minulý týždeň v stredu. Malchárek a Bubeníková sú okrem založenia zločineckej skupiny stíhaní aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ďalším obvineným je bývalý člen výkonného výboru Fondu národného majetku Jozef Jurica. Ten je tiež obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Na zozname sú aj Huňor a Reguli

Medzi obvinenými figuruje aj meno bývalého podpredseda výkonného výboru štátneho Fondu národného majetku z čias vlády SDKÚ Peter Huňor.

NAKA ho stíha okrem založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Obvinení sú aj Vladimír Rigász ako predseda a Stanislav Reguli ako podpredseda predstavenstva GovCo, vykonávajúci vôľu jediného akcionára ministerstva hospodárstva SR v spoločnosti GovCo.

Obaja sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Viac k témam: Kauza Gorila, Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila Haščáka, Malchárka, Bubeníkovú a ďalších zo založenia zločineckej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.