gtag('config', 'UA-130501671-1');

1.12.2022 (Webnoviny.sk) – Europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu – občianska demokracia) sa chce v Európskom parlamente pýtať na zneužívanie paragrafu 363 Generálnou prokuratúrou SR.

Ako napísal na sociálnej sieti, ako stály člen Monitorovacej skupiny pre demokraciu, právny štát a základné práva za skupinu EPP bude svoje europarlamentné kolegyne a kolegov informovať o ďalšom zneužití paragrafu 363 a verí, že spoločne sa budú už čoskoro pýtať na situáciu na Slovensku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako všade inde v modernej a demokratickej Európe, aj na Slovensku musí platiť jeden spravodlivý meter pre každého. Ďalšie zrušenie obvinení predstaviteľom bývalej vládnej garnitúry Generálnou prokuratúrou SR cez paragraf 363 považujem za nehoráznosť,“ uviedol Bilčík. Zdôraznil, že o spravodlivosti musia rozhodovať súdy, nie jeden prokurátor, a to obzvlášť pri závažných trestných činoch, ktoré sa týkajú vrcholných politikov.

Európsky parlament zriadil stálu Monitorovaciu skupinu pre demokraciu, právny štát a základné práva (DRFMG) ako reakciu na vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Jej úlohou je dohliadať na vyšetrovanie týchto vrážd a na vyšetrovanie korupcie vládnej moci, ktorá sa s nimi spája.

Viac k témam: Europoslanci, Korupcia, Paragraf 363 Trestného poriadku, Politika, Prokurátor, Súdy, Trestný čin
Zdroj: Webnoviny.sk – Zrušenie obvinení cez paragraf 363 považuje Bilčík za nehoráznosť, na zneužívanie sa chce pýtať v Európskom parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.