gtag('config', 'UA-130501671-1');

28.3.2023 (SITA.sk) – V pondelok 27. marca zomrel vo veku 50 rokov archidiakon Prešovskej archieparchie Rudolf Hreňo. Ako informoval hovorca Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie Michal Pavlišinovič, zádušnú svätú liturgiu a pohrebné obrady bude v piatok 31. marca o 9:00 sláviť v Chráme bl. hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča vladyka Peter Rusnák, apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie.

Hreňo zomrel po ťažkom boji s chorobou krátko pred polnocou v Dome pokojnej staroby – Diecézny kňazský domov vo Veľkom Šariši v 19. roku diakonskej služby.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rudolf Hreňo sa narodil 1. decembra 1972 v Bardejove. Teologické štúdiá absolvoval na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. S manželkou Monikou spolu vychovávali syna Gabriela. V roku 2005 prijal Hreňo z rúk vladyku Jána Babjaka diakonskú vysviacku a počas dlhých rokov sa zúčastňoval na slávení archijerejských svätých liturgií v službe diakona. Zároveň službu diakonátu vykonával aj v prešovskej farnosti na Sídlisku 3. Za jeho dlhoročnú službu mu vladyka Babjak udelil 17. júla 2021 počas archieparchiálnej odpustovej slávnosti v Ruských Pekľanoch titul archidiakon.

Viac k témam: arcidiakon, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel archidiakon Prešovskej archieparchie Rudolf Hreňo, vo veku 50 rokov prehral boj s ťažkou chorobou © SITA Všetky práva vyhradené.