gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.6.2023 (SITA.sk) – „My sme získali pre Slovensko peniaze za nadmerné zdanenie lacnej ruskej ropy, preto si myslím, že máme právo aj na to, rozhodnúť sa, kam tie peniaze pôjdu. My chceme dať 500 eur každému občanovi, ktorý pôjde 30. septembra odvoliť.“

Povedal to v diskusnej relácii RTVS sobotné dialógy predseda poslaneckého klubu v NR SR, člen predsedníctva hnutia Obyčajní ľudia, nezávislé osobnosti a priatelia Michal Šipoš (OĽANO).

Dve podmienky OĽaNO

Povedal, že na premiéra Ódora majú dve podmienky, ktoré, ak premiér splní, dostane zo strany hnutia podporu. Prvá podmienka je ponechať 200 eur na dieťa a druhá rozdať 500 eur každému občanovi, ktorý pôjde voliť.

Poslanec NR SR, podpredseda strany Hlas-sociálna demokracia Richard Raši je presvedčený že pomoc by mala byť cielená pre všetkých, ktorí to potrebujú, nie paušálne všetkým.

„Päťsto eur, ktoré pretláča Matovič, je forma istej volebnej korupcie, nakoľko voľby by mali byť demokratické a mal by voliť ten, kto naozaj chce,“ povedal.

Úradnícka vláda má tri úlohy

Hlas-SD predložil návrh, ktorý smeruje cielene skupinám, ktoré sú najviac ohrozené. Podpredseda opozičnej strany je rád, že vďaka ich návrhu sa zvýšia dôchodky o priemere 60 eur za mesiac. Taktiež sa zvýšil príspevok na kúpeľné pobyty z 50 na 100 eur.

Raši podotkol, že úradnícka vláda má podľa Hlasu-SD tri zásadné úlohy. A to udržiavať kladnú prevádzku štátu a začať so záchrannými prácami v eurofondoch a Plánu obnovy.

Navrátiť do spoločnosti pokoj a nevytvárať citlivé témy, nezasahovať do volebnej kampane a po tretie, vláda by mala urobiť audit štátu a povedať Slovensku, ako na tom je.

Hlas podporí dobré návrhy

Vláda úradníkov má urobiť správu o stave republiky a pripraviť priebeh férových, transparentných a nespochybniteľných volieb.

Vysvetlil, že ak by vláda dostala podporu, mohlo by sa stať, že by si niekto začal robiť politickú kampaň na tom, že by začal odvolávať úradníkov z úradníckej vlády.

„Avšak, Hlas-SD podporí dobré návrhy úradníckej vlády, ale dôveru nepotrebuje, lebo nerobí program na štyri roky,“ povedal Raši.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Odmena 500 eur za účasť vo voľbách je opäť v hre. Raši hovorí o forme korupcie, Šipoš o práve OĽaNO rozhodnúť © SITA Všetky práva vyhradené.