gtag('config', 'UA-130501671-1');

21.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho uviedla, že nočné raketové útoky spôsobili škody na energetických zariadeniach na západnej a strednej Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prvý útok po šiestich mesiacoch

Je to podľa nej po prvý raz za šesť mesiacov, čo Rusko zaútočilo na energetickú infraštruktúru. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„V dôsledku útoku boli čiastočné výpadky elektriny v Rivnenskej, Žytomyrskej, Kyjevskej, Dnipropetrovskej a Charkovskej oblasti. Obnovuje sa dodávka energie spotrebiteľom,“ uviedla Uhrenerho. Ako tiež informovala, v dôsledku bojov a ďalších dôvodov bolo ráno bez elektriny 398 obcí.

Útok bez obetí

Šéf rivnenskej vojenskej administratívy Vitalij Kovaľ informoval, že v oblasti mali niekoľko raketových úderov, ktoré zasiahli energetickú a civilnú infraštruktúru. Nevyžiadali si však obete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Útoky prišli v čase, keď sa Ukrajina pripravuje na zimné mesiace. Vlani Rusko začalo intenzívne útočiť na energetickú infraštruktúru naprieč celou Ukrajinou v októbri.

Viac k témam: energetická infraštruktúra, raketové útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko po prvý raz za šesť mesiacov zaútočilo na energetickú infraštruktúru, bez elektriny ostalo takmer 400 obcí © SITA Všetky práva vyhradené.