gtag('config', 'UA-130501671-1');

22.2.2024 (SITA.sk) – Spojené kráľovstvo pošle na Ukrajinu ďalších 200 protitankových rakiet. Ako referuje web news.sky.com, vo štvrtok to oznámil britský minister obrany Grant Shapps.

„Vo štvrtok môžem oznámiť nový balík 200 sírových protitankových rakiet ako ďalšiu podporu na obranu Ukrajiny,“ vyhlásil Shapps pred zákonodarcami britského parlamentu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tieto rakety mali v minulosti významný vplyv na bojisko, v jednom prípade prinútili ruské sily ustúpiť pri pokuse o prekročenie rieky. Spojené kráľovstvo bude túto podporu naďalej zdvojnásobovať. Všetky krajiny milujúce slobodu musia byť donútené urobiť to isté,“ dodal Shapps.

Poznamenal zároveň, že Británia spolu s ďalšími spojencami vycvičí ďalších ukrajinských vojakov. „Spoločne vycvičíme ďalších 10-tisíc (ukrajinských vojakov) v prvej polovici roku 2024. Je načase, aby Západ a všetky civilizované národy zintenzívnili a poskytli Ukrajine potrebnú podporu,“ skonštatoval Shapps a upozornil, že tento rok bude pre Ukrajinu predstavovať „buď – alebo“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britský minister obrany, pomoc Ukrajine, protitankové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Londýn pošle na Ukrajinu ďalších 200 protitankových rakiet, podporu by mali zintenzívniť všetky krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.