gtag('config', 'UA-130501671-1');

Návod na šťastný život od najpovolanejšieho – hlavy katolíckej cirkvi. V rozhovore pre argentínsky týždenník pápež František odporučil 10 tipov na šťastný život:

1. Ži a nechaj žiť! Každý by sa mal riadiť touto zásadou.

2. Dávať seba ostatným. Ľudia potrebujú byť otvorení a veľkorysí k ostatným. Ak sa vtiahnete do seba, riskujete, že budete egocentrickí. A stojaté vody sú zhnité.

3. Žite pokojný život.

4. Zdravý zmysel pre trávenie voľného času. Majte potešenie z umenia, literatúry a hrajte sa spolu s deťmi, ktoré sa niekomu stratilil.

Konzum nám priniesol úzkosť a stres. Prinútil ľudí, aby stratili zdravú kultúru voľného času. Ich čas je pohltený, takže ľudia nemajú možnosť zdieľať ho s kýmkoľvek, kto to potrebuje.

Aj keď mnohí rodičia pracujú dlhé hodiny, musia si vyčleniť čas a hrať sa so svojimi deťmi. Aj keď je to zložité, musíte to urobiť!

Rodičia tiež musia vedieť vypnúť televíziu. Aj keď televízia umožňuje držať krok s novinkami, neumožňuje vám komunikovať medzi sebou.

5. Pracujúci by mali mať v nedeľu voľno, keďže nedeľa je hlavne pre rodinu

6. Nájdite inovatívne spôsoby, ako nájsť prácu pre mladých ľudí. Potrebujeme byť kreatívni s mladými ľuďmi.

Ak nemajú príležitosti na pracovné miesta, ľahko sa dostanú k drogám alebo spáchajú samovraždu.

7. Rešpektovať a starať sa o prírodu. Degradácia životného prostredia je jedným z najväčších problémov, ktoré máme. Myslím, že otázka, na ktorú sa sami seba neopýtame je: Nepácha ľudstvo samovraždu tým bezohľadným a svojvoľným využívaním prírody?

8. Prestaňte byť negatívni. Potreba hovoriť zle o druhých ukazuje, že máte nízke sebavedomie. To znamená, že cítim sa tak nízko, že namiesto vyzdvihnutia samého seba znížim ostatných dole. Pustiť rýchlo negatívne veci od seba je zdravé.

9. Nekonvertujte z jednej viery na druhú. Rešpektujte presvedčenie druhých. Inšpirujme druhých, rozprávajme sa. Práve pri komunikovaní je vidno, ako druhý dokáže rásť. Ale najhoršie náboženstvo je to, čo paralyzuje.

10. Pracujme pre mier. Žijeme v dobe, kedy je veľa vojen. Výzva na mier ale musí byť počuť. Mier niekedy budí dojem, že je tichý. Mier je musí byť stále aktívny a dynamický.