gtag('config', 'UA-130501671-1');

Odborná štúdia o Opuncii figovej, zverejnená tímom amerických vedcov pod vedením Jeffa Wiessa priniesla nečakané zistenia. Výťažok z opuncie, mexického kaktusu pomáha zmierňovať nepríjemné fyzické stavy po požití nadmerného množstva alkoholických nápojov, ľudovo povedané ,,po opici“.

Tento stav sa prejavuje žalúdočnou nevoľnosťou, bolesťami hlavy, poruchou spánku, triaškou a celkovou fyzickou a psychickou únavou. Počas spomínaného výzkumu nechali vedci skupinu dobrovoľníkov konzumovať extrakt z opuncie a zároveň prijímať ľubovoľné množstvo alkoholu rovnakého druhu. Jej účinok neznížil priamo promile alkoholu v krvi ale znížil symptómy intoxikácie a to až o 40%.

Opuncia figová (lat. Opuncia ficus-indica) je druh kaktusu ktorého pôvod siaha na územie dnešného Mexika. Obsahuje minerálne látky ako fosfor, horčík, vápnik, draslík a vitamíny C, A a B. Je všeobecne známe, že alkohol významne prispieva k zníženiu obsahu minerálov a vitamínov v organizme. Zdraviu prospešné vlastnosti i najnovšie vedecké výzkumy opuncie preto nemohli zostať nepovšimnuté výrobcami liečiv a výživových doplnkov.

Extrakt z opuncie obsahuje vyživový doplnok s názvom 2KC. Obsahuje kombináciu účinných látok – okrem výťažku z opuncie aj vitamin C a jantárovú a fumarovú kyselinu, ktoré sú súčasťou každej živej bunky a podieľajú sa na premene toxického acetaldehydu, spoluzodpovedného za stav kocoviny.