gtag('config', 'UA-130501671-1');

Ako si zbaliť dovolenkovú lekárničku a pritom na nič dôležité nezabudnúť? Základom môže byť hotová zostava z lekárne. Ďalšie zloženie závisí od cieľa vašej cesty a zdravotného stavu. V každom prípade  odporúčame pribaliť CRP tester.

V prípade ochorení v zahraničí zvyčajne stavíme najprv na samoliečbu. Zorientovať sa a rozhodnúť dilemu či navštívit lekára môže pomôct CRP test pre domáce použitie. Stačí kvapka krvi z bruška prsta a o 5 minút získate výsledok. Je malý, prenosný a nepotrebuje lekársky predpis.

Ako CRP test funguje?

Podľa hladiny tzv. C-reaktívneho proteínu v krvi je možné pomerne presne rozlíšiť medzi bakteriálnym alebo iným, najčastejšie vírusovým, pôvodom ochorenia. Jeho koncentráciu v krvi zisťuje CRP test pre domáce použitie v troch množstevných úrovniach. Ak je koncentrácia CRP v krvi vysoká (tretí stupeň), je veľmi pravdepodobné, že v organizme prebieha ťažší bakteriálny zápal. V takom prípade je nutné nechať posúdiť zdravotný stav lekárom, ktorý pravdepodobne nasadí k liečbe antibiotiká. Pri bežných ochoreniach spôsobených vírusmi sa zvyčajne hladina CRP nezvyšuje a liečba antibiotikami nie je vhodná. Jeho presný priebeh ukazuje aj toto video.

CRP test sa oplatí nielen na cestách ale napríklad i ľuďom s časovo náročným zamestnaním. Ocenia ho aj mamičky s malými deťmi, ktorým pomôže zistiť, či je skutočne nutné cestovať do preplnenej čakárne.

aplikace_09  aplikace_10

 

CRP OBSAH SK Vyšetrenie  lekárskym CRP testom v ambulancii lekára pre dospelých väčšina zdravotných poisťovní neprepláca a stojí 5 eur. Balenie domáceho CRP testu stojí v lekárňach približne 10 eur a  obsahuje testy dva.

 

Súvisiace príspevky