gtag('config', 'UA-130501671-1');

Vapiano, medzinárodná sieť reštaurácií zameraná na špeciality talianskej kuchyne plánuje otvoriť prevádzky na Slovensku a v Českej republike. Reštauračná sieť, ktorá má v súčasnosti viac ako 160 reštaurácií v 31 krajinách ponúka najmä domáce cestoviny, čerstvo upečenú pizzu, šaláty a dezerty. Prevádzky otvorí  v prémiových lokalitách v Bratislave a Prahe.

 

Sieť Vapiano je dnes zastúpená na piatich kontinentoch a zákazníkov na celom svete si získala konceptom založenom na čerstvých a rýchlych jedlách pripravených priamo pred očami hostí. Súčasťou ponuky sú domáce čerstvé cestoviny, pizza, šaláty a dezerty, pričom interaktívny koncept umožňuje, aby hostia sledovali prípravu svojho jedla „á la minute“ a priamo tlmočili svoje preferencie a požiadavky kuchárovi. Vapiano prináša nový systém objednávania, kde si hostia pri príchode prevezmú čipovú kartu, na ktorú sa zaznamenávajú ich objednávky a platba prichádza na rad až pri odchode z reštaurácie. Zákazníci si môžu vychutnať svoje jedlo v uvoľnenej, kozmopolitnej atmosfére typickej pre Vapiano, s jeho čistými líniami, teplými farbami, sediac za veľkoryso navrhnutými dubovými stolmi, na ktorých nájdu čerstvú mätu a bazalku na ochutenie svojich cestovín či pizze. Dizajn reštaurácií navrhol milánsky architekt Matteo Thun, s cieľom ponúknuť hosťom pocit stredomorskej atmosféry v mestskom a uvoľnenom prostredí.

 

Vapiano začalo písať svoj úspešný príbeh v Nemecku v roku 2002, keď otvorili svoju prvú prevádzku v Hamburgu. Svojim inovatívnym konceptom „Fresh Casual Dining“ vtedy uviedla do gastronómie novú kategóriu reštauračných služieb. Dnes prevádzkuje reštaurácie v 31 štátoch na piatich kontinentoch. Plánované uvedenie značky na slovenskom a českom trhu je súčasťou dlhodobých expanzných plánov spoločnosti, ktorá si na každom novom trhu vyberá za svojich partnerov silné lokálne značky. U nás to bude Bencik Culinary Group, ktorá má za sebou 13 rokov skúseností v oblasti gastronómie a v súčasnosti prevádzkuje 13 reštaurácií a biznis kantín, cateringovú divíziu Party Guru Catering a sieť cukrární CrémeChic.