gtag('config', 'UA-130501671-1');

Rakovinu hrubého čreva ročne diagnostikujú 3600 Slovákom. V celosvetovom rebríčku sme druhí, naši muži ho vedú.* Jedným z príznakov vážneho ochorenia čriev môže byť skrytá krv v stolici. Istotu možno rýchlo získať  domácim testom. Pokiaľ sa ochorenie rozpozná včas, je šanca na vyliečenie veľmi vysoká. 

 Ak vás trápi hnačka alebo zápcha, chudokrvnosť, únava, dýchavičnosť, úbytok na váhe, brušná nepohoda, overte si svoj zdravotný stav novinkou z radu domácich testov Veroval Prevencia črevných ochorení. Pomáha včas odhaliť nebezpečenstvo okultného (skrytého) krvácania do stolice v súkromí a pohodlí domova. Vyhodnotenie testu je veľmi rýchle, na zistenie výsledku je potrebných iba 5 minút.

MUDr. Jana Bendová, praktická lekárka, Veľký Biel

MUDr. Jana Bendová

Výhodou testu je, že takmer okamžite a v domácich podmienkach získate cennú informáciu, či sú vaše obavy opodstatnené a je potrebné vyhľadať lekára, alebo je všetko v poriadku,“ vysvetľuje Markéta Pilná, produktová manažérka spoločnosti HARTMANN – RICO a dodáva: „V prípade pozitívneho výsledku by mala nasledovať neodkladná návšteva lekára, ďalšie vyšetrenia, stanovenie diagnózy a liečebného procesu.

„Krvácanie do stolice môže byť známkou ochorenia čriev, ako sú zápaly a črevné polypy, ale aj začínajúceho nádorového ochorenia čreva. Preto u nás prebieha skríning rakoviny hrubého čreva pomocou testu na skryté, tzv. okultné, krvácanie do stolice Pozitivita testu ešte neznamená prítomnosť ochorenia, ale je dôvodom k návšteve lekára, ktorý zvolí ďalší postup,“ vysvetľuje MUDr. Jana Bendová, praktická lekárka pre dospelých.

Každý domáci test obsahuje návod s podrobnými inštrukciami krok po kroku. K dispozícii sú aj inštruktážne videá na stránke http://veroval.info/sk-sk  a na YouTube kanáli výrobcu. Test je voľne dostupný v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb, cena sa pohybuje okolo 7 eur.