gtag('config', 'UA-130501671-1');

Spoločnosť Axis Communications spoločne s českým startupom CamStreamer, ktorý dodáva používateľsky prívetivú aplikáciu na streamovanie videa z kamier Axis, oznamuje spustenie CamStreamer Live Gallery, celosvetového agregátora živých YouTube streamov z mnohých stoviek kamier Axis v atraktívnych lokalitách. Galéria predstavuje demonštráciu marketingového trendu a zároveň praktický nástroj, ako vybrať vhodný typ kamery pre danú inštaláciu.

Bezpečnostné kamerové systémy sú stále bežnejšie súčasťou rekreačných stredísk, škôl, športovísk, kostolov a ďalších verejných priestorov. Trendom je navyše používania niektorých týchto kamier na zabezpečenie internetových priamych prenosov pre verejnosť. „Naši zákazníci si uvedomujú marketingový potenciál videa, a tak sme radi, že je možné do kamier Axis inštalovať certifikované streamovacie aplikácie, ktoré umožňujú bez akýchkoľvek ďalších nárokov priamo vysielať obsah na platformy YouTube, Facebook a ďalšie,“ povedal Dalibor Smažinka manažér pre aplikačných partnerov vo východnej Európe zo spoločnosti Axis Communications.

Spoločnosť CamStreamer vďaka svojim aplikáciám takto pomáha sprostredkovať tisíce živých prenosov po celom svete. „Vďaka práci na streamovacích aplikáciách máme denne možnosť vidieť neuveriteľne široké spektrum použitia kamier Axis. Práve preto sme sa rozhodli vytvoriť platformu, ktorá by paletu živých streamov priviedla na jedno miesto,“ povedal David Capoušek, CEO spoločnosti CamStreamer.

Stovky kamier Axis z celého sveta  naživo

Platforma CamStreamer Live Gallery je na rozdiel od iných podobných agregátorov videa určená predovšetkým pre technických odborníkov v oblasti videomonitorovania, pre správcov rekreačných, vzdelávacích, či kultúrnych objektov a pre marketérov. Celosvetová galéria obsahuje viac než 600 živých streamov, z ktorých niektoré na YouTube nazbierali mnoho miliónov videní. Ide teda o pôsobivý dôkaz veľkého potenciálu, aký majú živé streamy z IP kamier pre marketing a publicitu daného miesta, či aktivity. Spektrum záberov je pri tom naozaj rôznorodé – od prenosov z miest, pláží, či zoologických záhrad, cez konštrukciu stavieb až po kamery mieriace na divoko hniezdiace orly.

A nechýbajú ani živé zábery zo Slovenska.

Cez kameru sa môžete naživo pozrieť napríklad na farnosť v HniezdnomŠtúrovo námestie v Trenčínevchod do základnej školy v Ružomberku alebo ako sa práve teraz pripravuje (možno aj vaša) pizza v bratislavskej prevádzke Pizza Mizza.

Inšpirácia na výber vhodnej kamery

Okrem toho, že CamStreamer Live Gallery agreguje populárne YouTube streamy z celého sveta, ponúka navyše možnosť jednoducho si odfiltrovať zábery z rôznych lokalít a rôznych typov kamier Axis a lepšie tak posúdiť vhodnosť inštalácie, či parametre kamier v praxi. V tom pomáhajú detailnejšie informácie o zobrazenej scéne a technickom riešení, ktoré používateľ Live Gallery nájde. „Hoci správne nastavenie kamier zverejnených v CamStreamer Live Gallery je vždy v rukách prevádzkovateľa vysielania a nemôže teda slúžiť ako univerzálny príklad, galéria pekne dokresľuje technologický vývoj za ostatné roky a rôznorodosť portfólia značky Axis – od jednoduchých fixných kamier skoršieho dáta, až po najnovšie otočné kamery s vysokým rozlíšením a skvelým spracovaním náročných svetelných podmienok,“ dodáva Dalibor Smažinka zo spoločnosti Axis Communications.

Živé streamy vrátane parametrov kamier Axis nájdete v galérii na adrese: https://camstreamer.com/live