KOLOMBO 25. apríla (WebNoviny.sk) – Na Srí Lanke zatkli otca dvoch samovražedných útočníkov, ktorí sa podieľali na tamojšom <a href=“https://www.webnoviny.sk/tag/utok-na-sri-lanke/“>krviprelievaní počas Veľkonočnej nedele</a>. Podozrivý je z napomáhania svojim synom. Zatknutie pre agentúru AP vo štvrtok potvrdil protiteroristický expert Jayanath Colombage.
<h2>Prehľadala jeho dom</h2>
Podľa jeho slov vyšetrovatelia teraz prehľadávajú veľký dom zadržaného v bohatej štvrti Kolomba, kde prišli v nedeľu pri výbuchu o život traja policajti.

Srílanská polícia zatiaľ zatknutie nekomentovala, už skôr však uviedla, že od nedeľných útokov zadržala 58 podozrivých.
<h2>Zabíjali deviati útočníci</h2>
Na masakre, ktorá si vyžiadala najmenej 359 obetí a stovky zranených, sa podieľalo celkovo deväť útočníkov vrátanej jednej ženy.

Všetci atentátnici boli srílanskí občania, mnohí s vysokoškolským vzdelaním a z dobre situovaných rodín. K útoku sa prihlásil Islamský štát. Predstavitelia Srí Lanky z útokov vinia skupinu miestnych islamských extrémistov.

<strong>Zobraziť fotogalériu k článku:</strong><br><a href=“https://www.webnoviny.sk/fotogaleria/sri-lanku-zasiahla-seria-vybuchov/“ target=“_blank“>Srí Lanku zasiahla séria výbuchov</a>

Viac k témam: útok na Srí Lanke, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zatkla otca dvoch útočníkov zo Srí Lanky a prehľadala jeho dom v bohatej štvrti Kolomba © SITA Všetky práva vyhradené.