PARÍŽ 25. apríla (WebNoviny.sk) – Francúzski policajní vedci a ďalší odborníci začali vyšetrovať parížsku katedrálu Notre Dame, ktorú minulý týždeň zachvátil <a href=“https://www.webnoviny.sk/tag/poziar-katedraly-notre-dame/“>zničujúci požiar</a>.

Ako informovala agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaného policajného predstaviteľa, vo štvrtok do poničenej pamiatky prišli tímy z troch rôznych policajných agentúr, aby vzali vzorky a hľadali stopy po príčine požiaru. Polícia Notre Dame predbežne obzrela už minulý týždeň, ale nemohla začať dôsledné vyšetrovanie, kým nezabezpečili kostru katedrály.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že požiar pravdepodobne spôsobil skrat, ktorý súvisel s renovačnými prácami na katedrále. Parížska prokuratúra tvrdí, že v súvislosti s požiarom vyšetruje všetky potenciálne stopy.

Požiar zachvátil katedrálu Notre Dame 15. apríla. Popolom ľahla ikonická veža v strede budovy, strecha katedrály i časť klenby. Zachrániť sa podarilo fasádu, dve hlavné zvonové veže a kamennú konštrukciu stavby.

<strong>Zobraziť fotogalériu k článku:</strong><br><a href=“https://www.webnoviny.sk/fotogaleria/__trashed-2/“ target=“_blank“>Požiar katedrály Notre-Dame v Paríži</a>

Viac k témam: francúzska polícia, Notre Dame, požiar, požiar katedrály Notre Dame
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar katedrály Notre Dame vyšetruje nielen polícia, po príčine pátrajú aj odborníci © SITA Všetky práva vyhradené.