KOLOMBO 25. apríla (WebNoviny.sk) – Srí Lanka vo štvrtok zakázala používanie dronov a bezpilotných strojov.

Stalo sa tak štyri dni po samovražedných bombových útokoch, ktoré pripravili v hlavnom meste Kolombo a ďalších mestách o život najmenej 350 ľudí a viac než 500 ich utrpelo zranenia. Bezpečnostné zložky tiež stále pátrajú po výbušninách a kontrolovane zneškodňujú podozrivé objekty.
<h2>Slúžia aj na prepravu granátov</h2>
Úrad civilného letectva oznámil, že drony zakázal „<em>z dôvodu bezpečnostnej situácie v krajine</em>“. Militanti ich totiž už aj v minulosti používali na prepravu výbušnín.

Členovia Islamského štátu v Iraku na nich napríklad prevážali granáty alebo jednoduché nálože a pre iracké bezpečnostné sily nebolo jednoduché ich zostreliť.
<h2>Hľadajú nastražené výbušniny</h2>
Srílanská polícia tiež pokračuje v pátraní po ďalších možných nastražených výbušninách. Podozrivý objekt odpálili napríklad v Pugode, asi 35 kilometrov východne od Kolomba.

Srí Lankou na Veľkonočnú nedeľu otriasli simultánne útoky na kostoly a hotely. Všetci atentátnici boli srílanskí občania, mnohí s vysokoškolským vzdelaním a z dobre situovaných rodín. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

Viac k témam: drony, útok na Srí Lanke
Zdroj: Webnoviny.sk – Srí Lanka po útokoch zakázala používanie dronov, militanti nimi prepravujú výbušniny © SITA Všetky práva vyhradené.