MOSKVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – V bani na území kontrolovanom proruskými separatistami na východe Ukrajiny vybuchol metán. Luhanské informačné centrum v piatok s odvolaním sa na záchranárov informovalo, že z bane v obci Jurjivka, ktorá sa nachádza západne od mesta Luhansk, vytiahli telá štyroch mŕtvych. Po explózii je tiež 13 ďalších ľudí nezvestných.

Proruskí separatisti, ktorí kontrolujú časti regiónu Luhansk, bojujú proti ukrajinským vládnym silám od roku 2014. Baňu vtedy pre boje zavreli a znovu ju otvorili až minulý rok.

<div class=“isita-embed isita-embed-youtube“><iframe allowfullscreen=“true“ webkitallowfullscreen=“true“ mozallowfullscreen=“true“ width=“500″ height=“281″ src=“https://www.youtube.com/embed/JtngGU8cafU?feature=oembed“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“></iframe></div>

Viac k témam: baňa, výbuch metánu
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V bani na východe Ukrajiny vybuchol metán, záchranári vytiahli už štyroch mŕtvych baníkov © SITA Všetky práva vyhradené.